Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proběhlé akce 2009


 
17.1. 2009   Šampion šampionů 2008 Praha

Dnes jsme se vrátili z Prahy s nezapomenutelným zážitkem ze Šampiona šampionů 2008. Deniska chtěla k Vánocům jeden hlavní dárek, a to jet na Šampiona šampionů! Ze začátku se mi to nezdálo, ale na druhou stranu jsem si říkala, že za zkušenosti to stojí. Zpětně si myslím, že Deniska udělala dobře, když mě tam překecala. Máme za sebou opravdu nezapomenutelné okamžiky...
Akce se konala v pražském Top Hotelu. Po příjezdu jsme zamířili k registraci a tam se dověděli, že jdeme na TOP Dog a nepotřebujeme číslo. To nás mírně rozhodilo a tak jsme se vrátili k přejímce a řešili náš problém. Říkali jsme, že jsme se přihlásili na ŠŠ, ne že na TOP Dog. Hledali jsme v seznamu vystavovatelů jméno majitele pí. Fulierové, ale nebylo tam. Zdálo se nám to divné a tak jsme to hledali podle psa. Nakonec se ukázalo, že pes byl přihlášen na jméno za svobodna Žampachová. Naštěstí se ukázalo, že tam máme opravdu co dělat...
Zaujalo mě, že se neplatilo vstupné jako na klasické výstavě a že se nešlo ihned ke kruhům, ale do připravné místnosti pokryté kobercem. Byla to poměrně úzká chodba, kde po stranách čekali vystavovatelé se svými svěřenci. Uvítali jsme se se známými
a čekali na otevření do sálu. Celkově tam bylo asi 250 psů, ale takový počet vše šlo rychle a podle plánu. Atmosféra byla úžasná a parádně jsme si to tam užili.
Samojedi měli I. kolo v první polovině programu, takže jsem začali s česáním. Deniska se šla převléct a pak jsem odpočítávali psy před námi. Po nich nastoupili do kruhu samojedi. Denča s Vikinkem a pan Šiškanic s Artaxem Aramisem Orleansnow (Baronek). Začala jsem být mírně nervózní, a popřála Denči hodně štěstí. Ač na to, že jsme Vikiho bělejšího u nás ještě neměli, skončili s Deniskou druzí. Velice milý pan rozhodčí mu vytkl světlejší nosní pigment a skvrny zabarvené do žluta a dal přednost druhému samojedovi Baronkovi, čímž mu tímto gratuluji, protože později v V.skupině FCI získal 3.místo! Musím uznat, že byl opravdu bělejší a chlupatější, i když se mu do pohybu moc teda nechtělo. Zato Vikinek měl snad poprvé nádherný pohyb bez chybičky za celkou dobu, co s ním běháme... Moc nás to potěšilo.
Vikinek byl celou dobu (i týden před výstavou u Řeháků) moc hodný a byl moc rád, že po čase vytáhl i paty z domu. Šlo ale vidět, že mu chybí Berýsek anebo aspoň jeho smečka.

Jela jsem sem především kvůli novým zkušenostem, což se mi teda opravdu vyplnilo. Mohla jsem sice sedět doma a dávno být naučená do školy, ale možná je lepší alespoň jednou si vyjet na pořádnou akci, nebýt naučená, ale zato být nadšená... Hodnotím tuto akci jako dosud nejlepší, kterou si z výstav pamatuju. Byla tam naprosto skvělá a pohodová atmosféra a především vrcholná akce České republiky.
Mimojiné gratuluji nádhernému choďáčkovi, mému oblíbenci, Aronovi Kamarko a jeho majitelce paní Hausnerové, kteří získali ve skupině neuznaných plemen krásné 3.místo a k tomu na vyhlášení TOP Dog celkově skvělé 5.místo =o)
Moc děkuju Denisce, že mě k takové úžasné akci překecala a Řehákům za poskytnutí pobytu Vikinka u nich doma a za dopravu.


14.-15.3.2009 Agility Horka nad Moravou ,,O pohár Lovecké chaty"

Zúčastnili jsme se agility závodů v Horce nad Moravou. Po několika měsících necvičení a po třičtvrtě roce nezávodění jsem jela jako náhradních za Bětku, která jela na hory. Chtěla jsem jet i s Jerrym, ale nakonec jsem se rozmyslela, hlavně kvůli odvozu. I když jel jen Samik, tak jsme měli celkem plné auto, takže ještě že jsem si nebrala dva psy... Nakonec jsem si říkala, že uvidíme, jak nám to půjde a že bych vzala v neděli místo Sama Jerryho, ale po sobotním dni jsem byla plně rozhodnutá, že fakt ne. Sam běžel snad jen první běh čistě, ale pan rozhodčí si vymyslel jakýsi koeficient nejrychlejšího psa, takže téměř všichni kromě pár výjimek měli přesčas. Další běhy byly hrozné a dokonce jsme se diskvalifikovali. Samozřejmě díky mým blbostem, jako vždycky... Tentokrát ale mám všechny běhy dokumentované videjkama, takže se ráda poučím z chyb. V neděli to bylo o něco lepší, ale pořád to nebylo ono. Sice jsme se už dali trochu dohromady, ale i tak jsem si Samika dostatečně nehlídala, protože se rozhodl skákat zóny a tak... Tak snad to bude příště lepší...
Tyto závody mě přivedly opět do reality světa psů, takže jsem byla moc nadšená. Jaksi jsme vypadli ze cviku =o( Snad to brzy napravíme. Závody byly fajn především z jednoho skvělého pohledu. Mohli jsme vidět třeba reprezentanty ČR a dokonce i rozhodčí závodit. Tzn., že jsme se mohli porovnat se špičkou v agi, ale to nám moc nevyšlo. Bude to asi tím, že nutně potřebuju se sebou něco udělat. Už se těším na Seminář do Chvalnova a plně doufám, že se něco užitečného dozvím. Ale také jedeme k reprezentaci (Liškovi) na tábor, ale to až o prázdinách. Už se mooooc těším a doufám, že to bude stát zato.


28.3.2009 Závody v poslušnosti ,,O Ratibořskou tlapku"

Přečtěte si zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009

Obrazek

Obrazek

 11.4.2009 Dogfrisbee seminář Náměšť na Hané

Přečtěte si zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009

Obrazek
13.4.2009 Chvalnovský seminář tří rozhodčíchPřečtěte si zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009


25.4. 2009 Štípské kynologické závody

Přečtěte si zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009


1.-2.5.2009 SV SKS + Deň samojedov, Preteky o pohár CA-Stavu

Přečtěte si zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009

Obrazek

Obrazek
3.5.2009 Agility Zlín


1. SA2
1.místo
z 4
postupová rychlost: 3,86 m/s !!!
2. SA2
1.místo
z 4
post.rychlost 3,46 m/s
Součet SA2
1.místo
z 4


Byla jsem celkem unavená, hlavně teda ze zážitků ze Skalice =o) a tak mě sprcha trochu probrala. Jak už jsem psala níže, bylo to poprvé, kdy jsem jela úúúplně sama bez nikoho. Teda samozřejmě kromě Samika. Dělal mi vynikajícího spolujezdce. Nevěděla jsem, jestli ho mám dát do kufru (dle předpisů) nebo si ho nechat vedle mě. Ale nakonec mě přesvědčil, že jsem udělala dobře, že jsem ho nechala vedle sebe, protože byl moc hodný. Myslela jsem, že do mě bude pořád šťouchat čumákem a dožadovat se o škrabkání, ale utvrdil mě v tom, že ví, že teď na to není vhodná době. Moc mě potěšil. V pořádku jsme dojeli na Příluk, slušně jsem dokonce zaparkovala =o), a vzala jsem půjčenou Bětčinu klec ještě ze Skalice. Samik v ní přebýval, když jsme potřebovali a úplně mu to vyhovovalo, protože ho tam nikdo neotravoval a měl chvilku své soukromí.
Následovala prohlídka a pak jsme šli na parkúr. Běželi jsme čistě a dost rychle, o čemž vypovídá i skvělá postupovka.
Druhý běh jsme běželi s jednou chybičkou (zónou), ale tak nedá se to vždycky uhlídat, žejo... Ale i tak jsme s takovou rychlostí vyhráli nad všemi ostatními (rychlejšími)  psy. Velice mě to udivuje, ale jsem moooc ráda, že tak Samik přidal.
Nakonec jsme tedy nečekaně vyhráli i 1.místo za součty a získali plno cen.
Prostě úúúžasňoučké závody s rychlým Samikem ;-)

Obrazek


16.5.2009 KVP Zlín

Letos jsme opět nevynechali krajskou výstavu tady u nás ve Zlíně. Tentokrát jsme o něco málo změnili obsadu. Jako vždycky já, Denča a samojed Vikínek, ale také nová krev nádherný černý kokřík Haky z Čertorájů od našich známích =o) Jo a abych nezapomněla, tak přijel na chvilku i Hanibal, aby se Denča nenudila:-) Nakonec jsem dělala odvoz, popř. hlídače psů, ale i tak to byla opět skvělá akcička.
Haky získal V1, VT, KV. Mooooc Martince gratuluju za tak skvělé ocenění a Denči jako úžasné handlerce samozřejmě taky ;-) Postoupili tedy mezi krajské vítěze mladých, ale do užšího výběru už bohužel ne. I tak si myslím, že byli mooooc šikovní. Vikinek získal V1 ve třídě veteránů a tím postoupil dále mezi Nejlepšího veterána. Paní rozhodčí se mooooc líbil a to byl skvělý předpoklad pro postup do užšího výběru, protože shodou okolností tato rozhodčí měla posuzovat i finálovky. Nakonec si (bohužel bez mé přítomnosti - musela jsem jet pro bráchu /že já vždycky o takové úžasné chvilky přijdu...) vyběhali nádherné umístění, 3.místo v BIS veteránech.
Hany moc úspěšný nebyl, ale i tak handlerka prohlásila, že se tak krásně nikdy nepředváděl, stál fakt krásně ;-)
Prostě úžasná akcička, jako vždycky...

Ještě taková zajímavůstka. Potkala jsem tam kámošku ze školy (ze sboru). Hodili jsme pokec a zjistila jsem, že mají doma choďáky a že mají asi tak do týdne mít štěňátka. Tak doufám, že za něma někdy pojedu ;-) Určitě bych chtěla =o)


17.5.2009 Australský ovčák Atrey Aussi Srdcové eso

aneb Jak se do poslední chvíle nevědělo, jestli pes pojede přes půl republiky k Řehákům nebo zůstane doma =oD
Denča už dlouho uvažovala nad dalším psem. Spíš než nad psem, tak nad plemenem. Nabídkou již prošel jeden skvělý, do budoucna úspěšný šarpej, import z Ruska, ale přesvědčovala jsem Denču ze všech sil, že je super, že to bude tak svělý pes, ale že ona potřebuje nějakého ,,aktivnějšího" a hlavně cvičitelnějšího psa. Rodiče hold nechtěli zanevřít na šarpeje! Je úžasné, jak Deniska zvládla vycvičit šarpeje, to klobouk dolů, ale přece jenom pro její schopnosti a zkušenosti si zaslouží něco poslušnějšího. Již kdysi byla na kurzu border kolie, ale shodly jsme se na tom, že je to až moc akční a že to nevydrží chvíli nicnedělat... Dalším plemenem padl australský ovčák a u něj se hoooodně dlouho zůstalo a myslím, že i dlouho zůstane. Jednou se  Denča ve škole nudila a v informatice se dívala na naše psy AO. Zjistila, že téměř všechny vrhy nakryl jeden pes, takže odsud by nikoho nechtěla. Dívala se dál a našla pracovní linii, která byla přijatelná. Dál se rozhodovala mezi výstavněji úspěšnějšími liniemi. Nakonec se objevila CHS Srdcové eso, které dobře známe z výstav. Mimojiné jsem si s paní Hodovou psala, když jsem potřebovala uchovnit Kessynku. Je to moc příjemná paní, která dokáže vhodně poradit. Zabývají se chovem AO a patterdalů, takže tak akorát pro nás s Denčou.
Deniska si už asi měsíc mailovala s pí Hodovou. Měli 6 štěňátek a 2 čtyřměsíční trikolórní jim ještě zůstali. Respektive jedno. Jeden pejsek, jedna fenečka. O pejskovi Atreyovi uvažovali, že by si jej nechali doma, protože vypadá perspektivní na chov, výstavy i sport . Prý když už mají tolik psů, že ten jeden se ztratí =o) Druhá byla fenečka Ája. Jsou si s Atreyem dost podobní, ale jelikož Hanibal je pes a vždycky byl u Řeháků pes, tak fenu by si určitě nevzali. Takže bylo jasno. Buď pes, nebo nic... Nakonec se tedy odmailovalo, že když vidí, do jakých skvělých rukou by měl putovat, tak že si to možná rozmyslí.
TEDY: Přijeli jsme v domluveno dobu. Skoro jsme to trefili podle JGS správně, jen o pár baráčků
dál. Pan Hod má veterinární ordinaci, takže jsme hledali podle toho. Po příjezdu nám byl přiveden Atrey a samozřejmě i jeho rodiče. Atrey je celý tatík Vilík. Jak zbarvením, tak vším ostatním. Prostě kopie. Mamina je red-merlačka Coffie. Postupně se pak přiřítili asi další dva austaláci a pak jsem požádala i o patíka, když už jsme jeli až do té Prahy ;-) Všichni se na nás vrhli a nevěděli ke komu dřív. A my jsme nevěděli koho dřív poškrabat. Paťasi mi skákali až na hlavu :-D Moc milá socializace ;-)
Vyptávali jsme se jen, co se dalo. Myslím, že jsme je docela i zahltili dotazy, ale jak Linda, tak pí.Hodová velice mile a laskavě odpovídaly.
Nakonec ho teda prodali, protože držet ho doma, když ví, že se mu nemůžou tolik věnovat jako třeba Denča. Měli by být pyšní pak na to, že ho uvidí třeba na výstavě. Je to vizitkou chovatele přece ;-)
Atrey je moc milý pejsek, který občas vymýšlí lumpárny, ale to patří k věku i k plemeni. Je to úžasný pejsek plný radosti, kterou moc rád rozdává dál. S ním se člověk prostě nemůže nudit. To vám poví i Denča, která na něho co chvíla ,,nadává" (ale myslí to ve srandě). Já si prostě nemůžu pomoct a s klidem prohlašuji, že je to nejúžasnější ,,papírák," kterého jsem měla dosud pod rukama. (Píšu papírák, protože na mého Samika prostě nikdo nemá...=o)
Nejobávanější byla reakce s Hanibalem, ale již první střet proběhl bez chybičky. Hany ho přijak jako svého ,,zatím menšího" kamaráda, ne-li synka. Takže o něj pečuje co se dá. Myslím, že mu to štěndo přišlo i vhod. Stavá se sice z něj větší mazel, ale zároveň i větší žárlivec :-)

Přeji Atreyovi plno zdravíčka (což je fakt nejdůležitější), štěstíčka a hoooodně úspěchů a především Denisce pevné nervíky a kopec srandy.

Pár foteček zde:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 

 

31.5.2009 Dogfrisbee seminář

A máme tu další dogfrisbee seminář. Týden byl hooodně nabitý, plno práce (myslím brigádka), škola a tak. Prostě fofříky. Nestihla jsem tedy zajet pro Kessynku, jak jsem měla původně v plánu, tak jsem byla přesvědčená, že pojedu bez psa. Od minula jsem přesvědčovala Bětku, ať jede se mnou. Mezi tím ale souhlasila a nakonec jsme došli k závěru, že už mám vlastně řidičák, tak mám jet já. Ale jaksi mě nechtěla mamka pustit samotnou, tak to do poslední chvilky nebylo jasné. Koneckonců jsme teda vyjeli já, mamka, babička, Bětka s Amynkou a štěňátko Atrey.
Tentokrát jsme přijeli mezi prvními účastníky, jelikož jsme již veděli kudy a objížďky už byly vráceny zpět. Hlásili sice špatné počasí, ale bylo nám řečeno, že holky jedou za každého počasí, že záleží na nás, jak se chceme...
Hned po příjezdu se tam zjevilo štěňátko jak jinak než austráláčka. TýVínka byla ale tříměsíční a byla červená a hlavně s ocáskem. Taková úžasná myška, která se moc líbila Atreymu. Postupně jsem zjistila, že je až z Ameriky. Postupně přijížděli další účastníci a z celkového počtu dojeli ještě další 3 australáci. Měla jsem velkou radost, že jsem mezi nimi.
Začali jsme házením ve dvojicích - základními hody a postupně jsme je stěžovali. Myslím, že jsem se od minula mnohonásobně zlepšila, ale to je pouze můj pocit. Prakticky mi to tam moc nešlo, ale to už je vedlejší =o) Důležitý je vlastní pocit...
Pak následovaly dvojice, kdy jsme předvedli, co kdo umí. Většina už měla i hezké sestavy, někteří jen prvky a někteří (jako my) jsme začínali. Původně jsem nechtěla s ním nic začínat, abych ho nenaučila něco nějak špatně, takže jsem si radši nechala poradit od zkušených. Atreyovi to celkem šlo, ovšem mě moc ne - myslím, že jsme vypadali dost srandovně. Teda mě to připadalo dost komické =o) Cvičili jsme jen po chvilkách a několikrát. Pozděj už byl utahaný a hlavně unavený z nového prostředí, takže se mu moc nechtělo. Ale byl moc šikovný a snažil se.
Nakonci semináře jsme udělali společnou fotečku australáčků. Moc se povedla a děkuji paní Divišové za fotky Atreye. Bylo to od nich moc laskavé. Doufám, že se ještě někdy potkáme a pořádně pokecáme ;-)
Atrey byl úúúplně moc hodňoučký a mooooc děkuju Denči, že mi ho svěřila. Vůbec jsem netušila, že nějaké takové štěňátko může být tak hodné. Jakmile jsem zavolala, hned se obrátil a doběhl. Prostě ovčácký pes, vůbec nejsem na toto zvyklá =o) Atrey je veeelikánské zlatíčko, moc rád se mazlí a s radostí poslouchá =o) Prostě můj miláček, musím ho moc pochválit ;-) Na to, kolik mu je a co všechno umí, je mooooc fajn =oP

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Společné foto ,,dogfrisbee - australáčků"


 

13.6.2009 Předváděčka KK Argus Dětský den Štípa

V sobotu jsme byli pozváni na Dětský den ve Štípě. Myslím, že to byl hooodně vydařený den, neboť náš klub dokázal, že umí plno věcí a nejen těch, co se trénuje na jiných cvičácích. Vživotě bych neřekla, že jsme tak všestraný klub, jak jsme zde předvedli. Měla jsem z toho opravdu úžasný pocit. K viděni byla poslušnost (všechno možné i nemožné včetně skákání Amy přes psy), obrany ve všech možných variantách (revír, kruhovka, hlídačka, ...), tanec se psem (teda se dvěma psy - Bětka s Amy a Evča s Jessie), agility (všichni agiliťáci - vesměs závodící), dogfrisbee (výborná dvojice: Bety+Amy). Prostě parádička. Všichni byli mooooc šikovní a děkuju jim za účast.
Jelikož se to organizátorům moc líbilo (a myslím, že i dětem), tak jsme byli pochváleni a předběžné pozváni na příští rok ;-) Takže klobouk dolů, těšte se na příště =oP


Obrazek K vidění byl jak tanec se psem...

Obrazek ... tak poslušnost,

Obrazek ...obrany

Obrazek ... Spike získal největší obdiv

Obrazek ... ale také bylo k vidění dogfrisbee

Obrazek ... dále zneškodnění pachatele

Obrazek ... a nezapomnělo se ani na agility

Obrazek

Obrazek ...opět obrany

Obrazek ... nakonec si pejskové hráli s tenisákama, které tam děti nechaly rozházené. Někteří nevěděli, kolik si jich mají dát do tlamičky =o) Jak velcí...

Obrazek ... tak malí :-)


Za předváděčku jsme dostali milou sladkou pozornost a také článeček - moc organizátorům děkujeme:
http://chodak.rajce.idnes.cz/Detsky_den/

Fotečky:
Od Renči:
http://renata219.rajce.idnes.cz/13.6.2009-detsky_den_predvadecka_Stipa/
Od Vranky:
http://galerie.albumfotek.cz/27146/14.6.2009 Klubové závody v agility Vršava

V neděli byly plánované klubovky v agility. Původně se uvažovalo, že by mohly být ve Štípě na hřišti (tento prostor je naprosto vyhovující), ale hrál se důležitý fotbalový zápas, takže se nakonec závodilo na cvičáku.
Samik byl jedinný v kategorii, jelikož na cvičáku nemá konkurenta. Bohužel, protože už mě nebaví vyhrávat jen sama nad sebou :-D I tak jsem ale moc ráda, že jsem jela, protože Samik nádherně běhal. Absolutně jsem mu nestíhala. Prostě fičel jak torpédo! Poslední dobou běhá krásně rychle, mám z něho velkou radost :-)
Běhal se Open a Jumping. Oba běhy jsme (myslím že dokonce čistě) zaběhli, takže jsme získali 2x 1.místo. A v součtu taktéž 1.místo =o) Vyhráli jsme plno cen, tak jsem byla moc ráda ;-)

Obrazek


Obrazek


Obrazek 1.místo za všechno =o)

Obrazek Společná fotečka


Plno dalších foteček od Vranky zde:   http://galerie.albumfotek.cz/27145/20.6.2009 Argusácké závody Zlín

Už je to skoro rok, kdy jsme pořádali my, Argusáci, naše první oficiální závody po takové době. Letos už jsou to vlasně druhé. To utíká jako voda...
Sam běhal mooooc hezky. Poslední dobou rychlostí blesku. Hned po prvním běhu jsem zůstala jako opařená, protože tak rychle už teda dlooooooouho neběžel. Tohle byl fakt elitní běh ;-) Samiku, byl jsi mooooooc šikulka, jsi prostě moje zlatíčko :-)
Poslední dobou takovou neuvěřitelnou rychlost svádím na to, že Sam čím je starší, tím je rychlejší. Ale když to vezmu koldokola, tak vždycky den před závodem jdeme nějak běhat, ať si trochu zvykne na zátěž. Pak to tak hezky ,,rychle" dopadá. Začalo to tam, kdy jsme vlastně běhali canicross ve Skalici. Sam druhý den běhal závody ve Zlíně, takže měl snad natrénovanou kondičku, čico... Takže to je asi ono ;-) Jsem moc ráda, že jsme konečně došli na ten správný grif :-)
Vyhráli jsme krásné hodnotné ceny a jelikož jsem byla jako jeden z pořadatelů, tak mi prošly rukama téměř všechny ceny. Nejvíc mě zaujaly batohy, protože to byla jaksi hlavní cena: přece se soutěžilo o zlínský ranec!!! Bylo celkem 6 batohů a 3 luxusní ledvinky. Tak jsem si říkala, že bych potřebovala batoh, a Bětka si říkala, že by se jí šikla tak ta ledvinka. Samozřejmě jsme si dělali srandu, ale nakonec to dopadlo úspěšně ;-) Má touha byla tak velká, že jsem byla k nezadržení... Ale nakonec se vše zúročilo a nečekaně se vyhlašoval Nejlepší dvojkař, trojař a jedničkáři zvlášť. Takže pro 1.místo batoh (já), 2.místo batoh Eukanuba (Janča Liberová) a 3.místo ledvinka (Bětka). Tak jsem byla megaaa ráda ;-)
Doma jsem batoh otevřela a zjistila, že má pouze jednu velkou kapsu, což já nenávidím, ale za to má pevná záda. A ke všemu jsem po otevření zjistila, že na mě vyšla nááááhodou nejlepší knížečka, která tam byla, a to Fotografie Zlína od roku 1900-1950! Pro pamětníky jako stvořená =o) Všichni s ní mají radost a já taky.
Prostě závodičky bez chybíčky =oP

Závody se vydařily, počasíčko myslím, že taky, takže super akcička. Co víc si přát :-) Je super, že se k nám lidičky rádi vrací =o)

Open SA2+3
2.místo
ze 16
SA2
1.místo
ze 3
Jumping SA2+3
3.místo
ze 16
Součet J+A (SA2+3)
2.místo
ze 16
The Best of A2
1.místo
z 22 ( S, M, L)


Fotečky půjčené od limdul.rajce.net :

ObrazekZaperlili i Ratibořáci (vlevo), ale i Rosáci (vpravo)

Obrazek Fronta na záchod...

ObrazekPřed posledním startem


21.6.2009 Voříškiáda Zlín - Mladcová

Více zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009

Fotečky od paní fotografky z Mladcové:

Obrazek2.místo kategorie psů do 40cm


Obrazek ... vítěz celé výstavy

Obrazek Denča a Buddy

Obrazek Denča a Denny

Obrazek Pejsek šikulka

Obrazek

Obrazek

ObrazekVyhlášení soutěže Pejsek šikulka

Obrazek Absolutní vítězové

 27.-18.6.2009 Výstava Intercanis Brno

V sobotu jsme s Deniskou nakonec jeli autem s Emou a Leňou. Lenka jela vystavovat své jezevčíky Eframa a Friga. Frigáček získal ve své třídě krásný titul CAJC, takže moooc gratulujeme ;-)
Pak si Denča sháněla psa na JH. Bohužel žádného nesehnala, tak si vzala Eframa. Vůbec jsem netušila, že se jim tak bude dařit. Moc jsem Denči fandila, ale moc mě překvapili, protože se dostali z předkola do semifinále a dále mezi 3 nejlepší do finále! Druhá chvíle v jejím (i mém) životě, kdy se jim to podařilo. V závěrečných soutěžích zaslouženě získali úúúúžasné 2.místo. Měla jsem z nich oooobří radost ;-) Opravdu šikulky :-)
Vůbec jsem nestihla to, co jsem potřebovala, tak aspoň že jedu oba dny. Snad to stihnu v neděli...
V neděli jsem jela já a dokonce se k Denči ještě přidala taťkova známá Petra s malou Kačkou. Cesta překvapivě v pohodě, dojeli jsme dobře, jen jsme jeli drobátko pozděj, tak už na nás nezbylo místo. Takže jsme parkovali někde jinde, ale v poho.
Denča si opět sháněla psa, protože zamluvená naháčka si rozmyslela, že se jí chodit moc nechce. Nakonec si půjčila tibetského teriéra, se kterým se dostala až do semifinále.
V takovém počtu mladých handlerů se ale muselo vyhazovat za jakékoliv drobnůstky :-( I tak si zaslouží velký obdiv, protože jim to moc slušelo a byli hezky sehraní.
Konečně jsem stihla se mrknout i na koníky. Byli úžasní. Viděla jsem přehlídku klisen, závody ve skocích klisen, ale také ukázku westernu. Chvíli jsem tam stála s deštníkem a tak jsem si říkala, odkud asi takoví koníci můžou být. Ahle. Paní komentátorka sdělila, že jsou z Ranče pod Vartovňů Jasenné. Jůůů, podívu se blíž a hele! Petra Poláčková, Jitka, ... Znám je, jak občas jezdíme ke strýcovi na chatu, tak se za něma občas stavím. To jsou mi věci. Ty bych tam určitě nečekala...
Pak jsem se vrátila k závěrečným soutěžím a pak se jelo domů.
Intercanis stál určitě za to, protože tak pestrý program (výstava psů, koček, křečků, myší, králíků, hospodářských zvířat, traktorů; agility, přehlídka koní, ...) byl naprosto vyčerpávající. Myslím, že letos navštívilo tuto výstavu hodně diváků a že do dalších let omnoho přitažlivější i pro plno dalších diváků.
Nejvíc mě mrzí, že jsem nenašla dogfrisbee. Bylo mi řečeno, že je to jen kousíček od BVV. Čekala jsem, že je to třeba přes cestu. Ale v neděli jsem potkala Katku od Muffíka a ptala jsem se jí jako místní, jestli neví, kde to je. Její přítel říkal, že se to těžko bez mapy vysvětluje, ale že se tomu blízko nedá říct :-( Achjo, tak jsem to teda vzdala... Tak snad příště.
Moje fotečky ze soboty: http://chodak.rajce.idnes.cz/Intercanis_27.6.2009/
z neděle: http://chodak.rajce.idnes.cz/Intercanis_28.6.2009/


Videjko Denči s Efrískem v závěrečném kruhu:

11.-12.7.2009 Agility Zlín-Příluky

SO - jumping
6. místo
z 23
SO - SA2
3.místo
z 6
SO - agility
11.místo
z 23
NE - jumping12.místo
z 23
NE - SA2
2.místo
z 6
NE - agility
DIS
z 23

Ani neuběhla dlouhá doba a jsme opět na závodech ve Zlíně. Tentokráte je pořádá zase ROSA. Samikovi se moc nechtělo, ani se mu nedivím, v sobotu jsme málem zmokli a v neděli se málem uvařili na sluníčku. I tak byl mezi tak velkou konkurencí, jaká se zde sešla, celkem úspěšný. Moc si toho vážím. Moc ho musím pochválit, chvílami byl fakt celkem rychlý, což vypovídá o postupovce v sobotu 4,09m/s a v neděli 4,15m/s.
Jo a ten poslední běh, ten byl ze všech nejsrandovnější, p.rozhodčí Steiner si jej důkladně vymyslel. Pod áčkem byl z obou stran natažený tunýlek. První kolečko se běželo do pravé díry tunelu a druhé kolečko na áčko. Z celé trasy jsem byla zvědavá hlavně na tento moment. Řekla jsem ,,nahoru" a Sam letěl rychlostí blesku do tunelu. Tak nic no, znovu, nevadí. ,,Nahoru!" Druhá díra tunelu. Nevadí, dáme si to i se skočkou. ,,Nahoru!" Opět tunel. To už i rohodčí kroutil hlavou. Já jsem se jen smála. Nakonec jsem ho tam po neúspěšných pokusech vrazila nahoru a doběhli jsme trasu, tedy poslední 3 překážky =oD Po doběhu jsem padla smíchy na zem.
Celý víkend jsem prožila ve společnosti ratibořáků, blíže jsme se poznali, což je moc dobře. Terezka s Kačkou i jejich holčičky jsou moc prima holčiny a doufám, že to někdy zopáknem =o) Jsem moc ráda, že jsem je mohla blížeji poznat, jsou fakt skvělé ;-)16.-23.7.2009 Agility tábor Brno


9-11.10.2009 Světová výstava psů Bratislava + Světové setkání samojedů Kamenný Mlýn

Více zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009


28.10.-1.11.2009 Podzimní výcvikový a společenský prodloužený víkend Heroltice

Více zde: /clanky/vyber-akci-z-roku-2009 

Autor úžasných foteček Pari a Sosík - mooooc děkuju :

Obrazek S Changovou :-)

Obrazek Bessynka

Obrazek Samik - 1.místo agility